Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ministri i Jashtëm Di Maio shpreh solidaritetin e Italisë ndaj Greqisë për tërmetit që tronditi sot vendin

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, pati një bisedë telefonike me Ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, më herët sot.

Ministri i Jashtëm italian shprehu solidaritet me Greqinë pas tërmetit që ndodhi afër Larisës, sipas një postimi përkatës të Ministrisë së Punëve të Jashtme në twitter.

Shteti fqinj është goditur nga një tërmet me magnitudë 5.9 të shkallës Rihter. Lëkundjet e tërmetit u ndjenë për disa sekonda. Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ndodhi 21 km në jug-perëndim të Elassona me një thellësi prej 10 km. Lëkundjet janë ndjerë në Selanik, Laris dhe Atikë.

Postime të ngjashme

Bosnja merr 10 mijë vaksina të tjera Sinovac nga Turqia

N E

Sebastian Kurz ka ofruar që Austria të jetë mikpritës i takimit SHBA-Rusi

N E

Rusia rritë prezencën ushtarake në Detin e Zi

N E

Britania dërgon 6 aeroplanë në Europën Lindore si mesazh për Rusinë

N E

Bilanci i Covid 19/ Mbi 3 milionë humbje jete në mbarë botën

R Zh

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...