Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ministri i Jashtëm italian viziton sot Kosovën

Ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio, do të qëndrojë sot në Kosovë, me ç’rast do të vizitojë trupat italiane që shërbejnë në kuadër të KFOR-it.

Me këtë rast ministri italian do të pritet në takim edhe nga ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Takimi do të zhvillohet në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, në ora 11:10.

Postime të ngjashme

Kurti: Dialogu me Serbinë duhet të përgatitet mirë

T E

Në QNR nis rinumërimi i votave të AAK-së, të pranishëm edhe hetues të prokurorisë

T E

Spitali pa vitaminë C

T E

Nga këto komuna janë 587 rastet e reja me COVID-19

S.B.

Pas vendimit të PZAP-së për rinumërim të votave, reagon Haradinaj- Stublla

S.B.

BE: Dialogu për 10 vjet ka sjellë ndryshime të qarta

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...