Ministri i Mbrojtjes së Kosovës: I kam ofruar të gjitha kapacitetet tona në mbështetje të Shtabit Emergjent

Tetovë, 9 shtator – Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka reaguar pas ngjarjes tragjike në Tetovë.

 

Mehaj ka thënë se homologes së tij Jankovska dhe kryetares së komunës së Tetovës, Teuta Arifit i ka ofruar të gjitha kapacitet tona në mbështetje të Shtabit Emergjent për menaxhimin dhe tejkalimin e tragjedisë në spitalin modular të Tetovës.

“Me dhembje të madhe, shpirt e mendje me Tetovën! Ministres së Mbrojtjes, Radmila Shekerinska – Jankovska dhe kryetares së Komunës së Tetovës, Teuta Arifit, përveç ngushëllimeve më të thella, i kam ofruar të gjitha kapacitetet tona në mbështetje të Shtabit Emergjent, për menaxhimin dhe tejkalimin e tragjedisë në spitalin modular të Tetovës.
Familje të viktimave dhe të lënduarave, në këto momente shumë të rënda, jemi me ju!”, ka shkruar Arifi.

Related posts

Filipçe: Ende nuk dihet nëse do të ketë nevojë për dozë të tretë të vaksinës

D V

Mbështetje e re nga FIZHT – për nxitje të sipërmarrësisë sociale

N E

KSHZ-ja deri nesër duhet t’i marrë listat e vërtetuara të kandidatëve për kryetarë të komunave dhe këshilltarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com