Sport

Ministri italian konfirmon se kanë nisur hetimet kundër Ronaldos

Zhurnal Ads

Ministri i Sportit i Italisë, Vincenzo Spadafora, e ka përsëritur se sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, e ka shkelur protokollin e koronavirusit dhe se ka nisur një hetim për ta dëshmuar këtë.

Ronaldo u largua nga Torino për t’iu bashkuar ekipit kombëtar të Portugalisë kur skuadra e Juventusit duhej të qëndronte e ngujuar pas rasteve me Covid-19, por 35-vjeçari nuk e respektoi protokollin, transmeton Gazeta Express.

Kjo shkaktoi zënkë mes ministrit, klubit dhe lojtarit.

Pastaj Ronaldo u infektua me koronavirus sa ishte në detyrë me Portugalinë dhe u rikthye në Torino përmes një aeroplani privat.

Rikthimi i tij nuk është problem, sepse për të kishte pajtim me të gjitha autoritetet relevante, por vendimi i tij për t’u larguar nga karantina.

“Ronaldo nuk e respektoi protokollin kur u largua”, tha Spadafora për RAI.

“Ka nisur një hetim për ta dëshmuar këtë”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Tottenham dëshiron blerjen e Bale, Reali ia cakton çmimin

S.B.

Sarri mund ta marrë drejtimin e Romës ose Fiorentinës

admin

ZYRTARE: Vedat Muriqi dhe Amir Rrahmani nuk luajnë kundër Maqedonisë së Veriut

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...