Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Osmani priti në takim ambasadorin kinez, Zhang Xuo

Shkup, 13 shtator – Ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani ka takuar ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, Zhang Xuo.

Në takim siç shprehet Osmani është biseduar për intensifikimin e bashkëpunimit me Republikën Popullore të Kinës në sferat me interes të përbashkët,siç është bashkëpunimi ekonomik.

Osmani gjithashtu ka falenderuar ambasadorin për ndihmën e dhënë gjatë ballafaqimit me Covid-19,si dhe rolin aktiv të ambasadorit në këtë proces.

Ambasadorit të Republikës Popullore të Kinës, Zhang Xuo iu falënderova për ndihmën e dhënë dhe për përvojën e shkëmbyer gjatë ballafaqimit me pandeminë COVID-19, si dhe për rolin aktiv të Ambasadorit në këtë proces. Në periudhën e ardhshme do ta intensifikojmë bashkëpunimin me Republikën Popullore të Kinës në sferat me interes të përbashkët, siç është bashkëpunimi ekonomik.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...