Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Osmani uron 8 Shtatorin: Të kontribojmë në ndërtimin e shtetit tonë të përbashkët

Shkup, 8 shtator – Ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani përmes një postimi sot ka uruar Ditën e pavarësisë 8 Shtatorin duke theksuar se duhet të gjithë bashkë të kontrubojmë në ndërtimin e shtetit të përbashkët.

Të dashur miq, urime 8 Shtatori – Dita e Pavarësisë! Pothuajse tre dekada po krijojmë një shtet të përbashkët, me perspektivë evropiane dhe euro-atlantike; shembull i rrallë i një demokracie funksionale multietnike dhe multikonfesionale që paraqet model të idesë evropiane në Ballkan. Me këtë, aspirata e të gjithë atyre para nesh, u bë realitet; ashtu siç kontribuuam në të kaluarën të gjithë së bashku në ndërtimin e shtetit tonë të përbashkët, vazhdojmë edhe më me përkuhshtim dhe akoma më të bashkuar, me të njëjtin amanet – jetë më të mirë për brezat e ardhshëm! Gëzuar festën!, shkruan mes tjerave Ministri i punëve të jashtme, Bujar Osmani.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...