Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ministri Reçica ka një lajm për pensionistët

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica ka folur rreth pensioneve dhe problemet që qytetarët po hasin për t’i marrë ato.

Ai është pyetur edhe për ndalimin e punës së një zyre në Lipjan, ku qytetarët janë paraqitur për të vazhduar pensionin, por kjo zyre ka qenë jashtë funksionit pasi që zyrtari i saj ka qenë në pushim.

“Në rast se kemi pasur ndonjë rast me Covid-19 apo dyshime për infektim, ne kemi reduktuar punën tonë në maksimum. Deri më tani, pensionistët nuk kanë pasur nevojë që të paraqiten fare shkaku i pandemisë, por do ta marr vesh edhe për zyrën në Lipjan se si është puna, sepse besoj që duhet të jetë ndonjë zyrtar tjetër aty”, ka thënë Reçica, transmeton Portali.info.

Ministri ka theksuar se edhe pse mund të ketë probleme dhe vonesa, asnjë qytetar nuk do të humb pensionin si shkak i kalimit të afatit të paraqitjes, duke marrë parasysh gjendjen në të cilën ndodhet Kosova.

Postime të ngjashme

Papa Françesku përfundon vizitën 4 ditore në Irak: Gjithmonë në zemrën time

S.B.

Në Danimarkë zbulohen 31 lloje të ndryshme të COVID

S.B.

Paralajmërimi i Faucit: Është shumë herët për t’i dhënë fund kufizimeve të vendosura nga COVID-19!

S.B.

Mianmar, dy protestues u vranë nga policia

S.B.

Shpërthimi i fuqishëm në Guinea Ekuatoriale, të paktën 15 persona të vdekur

S.B.

Rritet sërish numri i infektuarve me koronavirus në Evropë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...