Kosovë

Ministri Selimi takon sekretarin e OVL e UÇK-së: MD do t’iu qëndrojë krah të gjithë luftëtarëve të lirisë

Ministri Selim Selimi ka takuar sot sekretarin e Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Kliniku me të cilin kanë biseduar për arrestimet në këtë organizatë.

Selimi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se Ministria e Drejtësisë do të iu qëndrojë krah të gjithë luftëtarëve të lirisë, duke iu ofruar kushtet e nevojshme për mbrojtje bazuar në ligjin dhe udhëzimet administrative në fuqi.

Lexoni të plotë postimin:

“Me Faton Klinakun, Sekretarin e Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, këmbyem mendime për zhvillimet e fundit lidhur me arrestimet e krerëve të OVL-së. Ministria e Drejtësisë̈ do të iu qëndrojë krah të gjithë luftëtarëve të lirisë, duke iu ofruar kushtet e nevojshme për mbrojtje bazuar në ligjin dhe udhëzimet administrative në fuqi”.

Related posts

Ambasadori gjerman: Është rast unik të mos votohet pesë herë projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike

admin

Dështon votimi i ligjit që mundëson tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti

admin

Aksident në Prizren, lëndohet rëndë një person

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...