Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Shaqiri pret në takim ambasadoren gjermane, Holshtajn: Diskutohet depolitizimi i administratës

Zhurnal Ads

Shkup, 20 tetor – Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Jeton Shaqiri, realizoi takim pune me ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë, shkëlqesinë e saj Anke Holshtajn.

Në takim u diskutua lidhur me projektet aktuale të ministrisë, sfidat, realizimin e synimeve, si dhe planet e mëtejshme për bashkëpunim.

Në takim u theksua edhe nevoja e ndërmarrjes së hapave konkrete në drejtim të depolitizimit të administratës, si dhe u diskutua lidhur me përfitimet të cilat i sjell procesi i digjitalizimit.

MSHIA-ja dhe Ambasada e Gjermanisë do të vazhdojnë edhe më tej bashkëpunimin e suksesshëm.

Zhurnal Ads
https://www.facebook.com/mioa.gov.mk/photos/a.185112674855699/3678724405494491/?type=3
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Nga fillimi i Pandemisë në RMV kanë vdekur 14 mjek

T E

Kontesti me Bullgarinë rrezikon nisjen e bisedimeve mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

B M

Qeveria do të dëmshpërblejë të gjithë bujqit nga rajoni i Prespës

Z H

Në covid-qendrat brenda 24 orëve janë pranuar 38 pacientë

E.E.

Editorial: Regjistrimi i popullsisë të ndodh vitin e ardhshëm nën vëzhgimin e ndërkombëtarëve!

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...