Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Shëndetësisë, Filipçe falënderon qytetarët për durimin dhe respektimin e masave

Shkup, 1 janar, Zhurnal.mk – Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë vizitës në Klinikën gjinekologjike ka shprehur falënderim deri tek qytetarët për besimin në institucionet e vendit si dhe për durimin dhe respektimin e masave preventive.

“Ky vit, ishte në vit ku punonjësit shëndetësorë treguan dhe dëshmuan se si punohet me përkushtim dhe profesionalizëm. Të gjithë pacientët e prekur nga Kovid-19 me kohë u trajtuan dhe testuan”, tha Filipçe.

Ministri madje shtoi se Republika e Maqedonisë së Veriut nga ana e Organizatës Botërore të Shëndetësisë është vlerësuar si një nga vendet më të prekura nga Kovid-19 në Evropë. Ndërkohë që shfaqi shpresën se gjatë këtij viti do t’i vihet fundi pandemisë të shkaktuar nga Kovid-19.

Postime të ngjashme

Me Planin operativ për punësim 2021 do të përfshihen 10 279 persona

Z H

Shumica parlamentare “në respirator”/ Edhe sa do të mund të mbijetojë !?

Z H

Gjithsej 600.000 euro mbështetje nga MBPEU për katër fakultete

Z H

Arsovski për ngjarjet me Bullgarinë: Nuk u ngjan vendeve-anëtare të NATO-s të komunikojnë në mënyrë të tillë

Z H

Ivanovska: Të gjitha aktivitetet duhet të jenë në drejtim të zbardhjes së korrupsionit

Z H

Qeveria i bën thirrje mërgimtarëve të regjistrohen në mënyrë aktive

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...