Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministri Spasovski: U vërtetua se Mijalkov është këtu

Shkup, 23 shkurt – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski për MIA ka dekraruar, se fakti që i kërkuari, Sasho Mijallkov u paraqit në Prokurori Publike, tregon atë çfarë ai e tha, se Mijallkovi është brenda shtetit.

“Sipas të gjitha analizave dhe vlerësimeve konsideroj se ende ishte në shtet dhe se nuk e ka lëshuar Maqedoninë e Veriut”, tha Spasovski.

Ai në paraqitjen e tij para mediave, deklaroi se megjithatë hetimi për rastin po vijon.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...