Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ministri turk: Kemi njerëz nën rrënoja (VIDEO)

Zhurnal Ads

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Urban në Turqi, Murat Kurum deklaroi se nën rrënojat e shtëpive të shkatërruara kanë mbetur njerëz. Ai tha se të gjitha ekipet e kërkim-shpëtimit janë në terren të angazhuara për të shpëtuar njerëzit.

“Ne kemi qytetarë nën rrënojat. Të gjitha njësitë e Ministrisë së Brendshme dhe Ministrisë së Mjedisit dhe Urbanizimit u drejtuan në Izmir dhe rrethet e tij. Ne do të shërojmë plagët e qytetarëve tanë duke mobilizuar të gjitha ekipet tona.”

Tërmeti ishte me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter. Për momentin raportohet për rreth 20 ndërtesa të dëmtuara nga lëkundjet.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kryeministri kanadez bie pre e komedianëve rusë, mendon se flet me Greta Thunbergun

S.B.

Pas Gjermanisë, edhe Çekia e Ukraina shënojnë rekorde të rasteve ditore të koronavirusit

admin

Misioni i OKB-së në Darfur të Sudanit vendos t`i japë fund mandatit

S.B.

Policia italiane arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s

S.B.

Anglia hyn në bllokadë të re kombëtare

S.B.

Hidrocentrali diellor i pari në botë ndodhet në Alpet e Zvicrës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...