Ministria e Arsimit publikon datat e sezonit të vjeshtës, ja kur mund të rijapin provimet nxënësit mbetës

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka publikuar ditën e sotme datat e zhvillimit të provimeve të Maturës Shtetërore për nxënësit mbetës. Nëpërmjet një njoftimi në platformat zyrtare online, Ministria ka nxjerrë udhëzimin mbi zhvillimin e provimeve në vjeshtë.

 

Datat e Provimeve të Vjeshtës, Matura 2021

Gjuhë e Huaj – 24 Gusht 2021
Gjuhë Shqipe – 27 Gusht 2021
Matematikë – 31 Gusht 2021
Provimi me zgjedhje – 03 Shtator 2021

Theksohet se të njëtat data vlejnë dhe për Maturën Shtetërore Profesionale.

Related posts

Raporti i CIA-s: Shqipëria rrezikohet nga rreth 65 organizata terroriste, përfshirë ISIS

Redaksia

Yuri Kim: Investimet po rriten, korrupsioni po luftohet në Shqipëri

N E

Palmer: SHBA e zhgënjyer që mbajtja e konferencave ndërqeveritare me Shqipërinë dhe MV mbeti e pazgjidhur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com