Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Ministria e Brendshme u deklarua për rastin e të miturës së sulmuar në Veles

Ministria e Punëve të Brendshme sot informoi se ka marrë aktivitete në lidhje me rastin ku u sulmua një e mitur nga Velesi, ndërsa videoja nga sulmi përfundoi në rrjetet sociale.

-Në datën 20.04.2021 në SPB Veles është denoncuar se në datën 17.04.2021 rreth orës 16.00 në rr.”11 Tetori” në Veles e mitura 12-vjeçare fizikisht ka sulmuar një vajzë të mitur të moshës 11-vjeçare. gjithashtu është denoncuar se në datën 18.04.2021 rreth orës 15.00 në rr.”11 Tetori” e mitura e njejtë fizikisht ka sulmuar një të mitur tjetër nga Velesi, informon MPB.

Nga policia sqarojnë se në lidhje me rastin, në stacion policor në prani të prindërve dhe punëtorit social, është kryer bisedë me vajzën e mitur, si dhe me një të mitur tjetër, e cila ishte e pranishme në ngjarjet.

-Janë duke u ndërmarrë masa plotësuese dhe pas dokumentimit të plotë të rastit në koordinim me Qendrën për punë sociale do të ngrihen parashtresa adekuate, si dhe padi kundër prindit S.I.(39) nga Velesi për moskujdes ndaj fëmiut, thonë nga MPB.

Postime të ngjashme

Burri vret gruan në Elbasan/ Plumbat e automatikut plagosin edhe një avokat e një punonjës policie

S.B.

Përplasi një vajzë të mitur në Shkup dhe u largua nga vendi i aksidentit

S.B.

Aksidentohet kosovari 27-vjeçar në Shkup, me lëndime të rënda dërgohet në spital

S.B.

Arrestohen pesë tetovarë, kapen me drogë

S.B.

Sanksionohen 195 shoferë, 25 kanë vozitur pa patentë shoferi

S.B.

I grabitën 3 mln lekë transportuesit të një pike valute, arrestohet një nga autorët, në kërkim 2 bashkëpunëtorët

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...