Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministria e Drejtësisë do të dorëzon kërkesë të re për ekstradimin e Nikolla Gruevskit

Shkup, 15 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Drejtësisë gjatë periudhës së ardhshme do të dorëzon kërkesa të reja për ekstradimin e kryerësve të veprave penale, për të cilët ka rrethana të reja ose aktakuza, transmeton Zhurnal.

“Do të tregojmë gjitha rrethanat e reja që të mundemi ti sjellim ata që kanë tentuar të ikin ose kanë ikur nga drejtësia”, tha Mariçiq në pres konferencën e sotme.

Lidhur me ekstradimin e ish kryeministrit Nikolla Gruevski, ai potencoi se është vendim i qeverisë hungareze që mos ta ekstradon personin në fjalë.

“Ne gjatë 3 javëve të fundit nuk kemi marrë asnjë përgjigje të re. Mendoj se më parë në të dyja anët kemi kërkuar ekstradim, ndërsa tani do të kërkojmë përsëri në përputhje me rrethanat e reja dhe aktakuzat. Përgjigjet gjithmonë janë të njejta, emndoj se është një parashikim naiv politik dhe vendim i qeverisë hungareze për mbajtjen e të arratisurit Gruevski”, tha Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq.

Postime të ngjashme

Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

R Zh

Rasti “Mafia”, VMRO: Spasovski i fotografuar me të burgosurit

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...