Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Ministria e Ekonomisë përgatit pakon e katërt për antikrizë

Zhurnal Ads

Shkup, 10 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Ekonomisë së bashku më Odën Ekonomike po e përgatit pakon e katërt ekonomike për antikrizë.

Kështu sot u deklarua ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi. Ai shtoi se mbi 30 mijë kupona janë shfyrtëzuar nga qytetarët të cilët kanë pagë minimale.

Ndërsa mbi 80% nga kartelat pagesore janë shfyrtëzuar nga qytetarët të cilët kanë qenë të papunësuar.

“Si ministri jemi duke përgatitur masa të pakos së katërt ekonomike, masa të cilat kryesisht do të targetojnë sektor të veçantë në vendin tonë, sektor të cilët me vendim të qeverisë por duke u përputhur edhe rrethanave të cilët i kemi nga Covid 19, kanë qenë krejtësisht të mbyllura, sektor të cilët kanë pasur ndikim pozitiv në të kaluarën në rritjen ekonomike”, deklaroi Bekteshi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Serwer: Brukseli dhe Uashingtoni duhet t’i thonë Bullgarisë ta ulë nervozën

E.E.

Paga mesatare po rritet, standardi stagnon në vend

T E

Shtrenjtohet benzina, dizeli ngelet i njejtë

Z H

Editorial: Maqedonia e Veriut, “njollë e zezë” e ndërtimeve pa leje

Z H

Lëvizja Anti-Bixhoz: Ligji dështoi, të mbyllen lojërat e fatit

E.E.

Bojkoti, tentim për prolongim të përplasjeve brendapartiake në VMRO-DPMNE

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...