Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë Maqedoni

Ministria e Kulturës anashkalon festivalin “Bletëzat”

Festivali për femijë “Bletëzat” është festivali i vetëm në Tetovë qe u jep mundësi fëmijëve të shprehim talentin në këndim.

Festivali finansohej nga ministria e Kulturës ose nga ndonjë biznes privat, por këtë vit nuk ndodhi e njejta. Ministria e Kulturës ka anashkaluar finansimin për “Festivalin Bletëzat”, ku për këtë ka reaguar edhe drejtori i TV Kohës, Mevaip Abdiu.

Abdiu ka shprehur revolten e tij përmes një postimi në facebook, ku thotë se edhe pa ndihmën e ministrisë se Kulturës festivali do të realizohet, bile edhe më mirë.
“Turp! Ministira e Kulturës anashkalon festivalin më të vjetër për fëmijë “Festivali Bletëzat” _ Tetovë.
Pa merak, festivalin edhe pa ndihmën tuaj e realizojmë. Bile edhe më mirë. Shëndet”, ka shkruar Abdiu.

Postime të ngjashme

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

MPJ prezantoi katër këshilltarët ekonomikë, do të vendosen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

R Zh

Mexhiti: Nuredini, ishte model për fëmijët e Serovës dhe më gjërë

R Zh

Spitali i Gostivarit furnizohet në mënyrë të centralizuar me oksigjen

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...