Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministria e Mbrojtjes shpall konkurs për punësimin e 200 ushtarëve

Zhurnal Ads

Shkup, 16 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Mbrojtjes shpalli konkursin për punësimin e 200 ushtarëve në Armatën e Maqedonisë së Veriut.

Sipas konkursit, punësimi zgjat katër vite me mundësi vazhdimi, ndërsa kandidatët duhet të jenë shtetas të Maqedonisë së Veriut, të kenë mos jenë më të vjetër se 25 vjet deri në ditën e përfundimit të konkursit dhe të kenë aftësi fizike dhe shëndetësore, njofton Telegrafi Maqedoni.

Koha e punës është nga 8:00 deri në ora 16:00 ndërsa paga është mbi 25 mijë denarë, me 8.000 denarë shtesë për sigurim banesor pas 4 viteve shërbim në ARM.

Të gjitha detajet e konkursit mund t’i shihni KËTU.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

MPB me apel: Respektoni rregullat në trafik

T E

Mësimi me prani fizike pritet të realizohet në shumë pak shkolla

T E

MPB: Ndalohen grupimet në hapësira të mbyllura dhe të hapura gjatë festave në vijim

T E

VMRO-DPMNE: Komisioni të tregoj qëllimet epidemiologjike për të cilat ka propozuar masa

E.E.

Shpenzohen 6.7 milion euro për blerje emergjente për mbrojtje nga Covid-19

E.E.

Dy të lënduar më rëndë në një aksident te ura e re e lumit Bregallnica në Shtip

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...