Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

MM: Vazhdon kujdesi për ushtarët profesional, marrëveshjet trevjeçare vazhdohen me një vjet shtesë

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – Siç njoftojnë nga Ministria e Mbrojtjes, me propozim të Sindikatës së Pavarur të Ushtarëve Profesional dhe Sindikatës së Pavarur të Mbrojtjes, të gjithë ushtarët që kanë nënshkruar marrëveshje trevjeçare për punë do t’u vazhdohen marrëveshjet edhe për një vjet shtesë.

Sipas ministrisë, ndryshimet në Ligjin për shërbim më ushtri, nga shkurti i këtij viti parashohin që ushtaraët të nënshkruajnë marrëveshje çdo katër vjet.

“Ministria e Mbrojtjes do të nënshkruajë ankese në marrëveshjet e ushtarëve profesional para se të miratohet ky ndryshim”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Marrëveshjes.

Ndryshe, kështu aknes-marrëveshje për marrëdhënie pune do të nënshkruhen me 2.705 ushtarë profesional.

Postime të ngjashme

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

Kthehet depoziti për vaksinat kineze, nga MSH thonë se marrëveshja nuk është anuluar

T E

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

T E

305 raste të reja, 167 të shëruar dhe 4 të vdekur, bilanci me Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...