Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë: 21 humbje jete dhe 851 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë raportoi këtë të mërkurë për 851 raste të reja me koronavirus dhe 21 humbje jete. Të infektuarit u zbuluan pas testimit të 3.149 qytetarëve.

Sipas njoftimit, qytetarët që kanë humbur jetën janë të moshave 42-94 vjeç. Nga ana tjetër, numri i të shëruarve është më i lartë se ai i rasteve të reja.

Në 24 orët e fundit kanë fituar betejën me sëmundjen 903 qytetarë. Ndërkohë, në spitalet COVID po marrin trajtim 606 pacientë, 42 prej të cilëve në terapi intensive dhe 10 në intubim.

Postime të ngjashme

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Balla me të rinjtë në Librazhd: Puna sapo ka filluar, ky është vetëm fillimi

S.B.

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

S.B.

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

“Qetësi”/ Rama ndërpret fjalën në respekt të lutjes. Zbulon çfarë i ndodhi në Tiranë pasi vizitoi xhaminë e Et’hem Beut

S.B.

Basha nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit me shoqatat e personave me aftësi të kufizuar: I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...