Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë kritikon VMRO-në për thirrjen e protestës

Shkup, 16 prill – Zhurnal – Ministria e Shëndëtësisë, përmes një reagimi ka kritikuar opozitën maqedonase, VMRO-DPMNE, duke thënë se në kohë kur vendi ka në fuqi orë policore dhe ka objekte hotelierike të mbyllura kundër përhapjes së virusit, ajo vendosë të mbajë tubime partiake dhe t’i shkelë masat për të satën herë rradhazi.

 “VMRO DPMNE zgjedh të jetë në krah të manipulimeve, gënjeshtrave, skenarëve të imagjinuar për komisionet e pretenduara kriminale. Ministria e Shëndetësisë ndjen keqardhje që partia opozitare refuzon të përdorë një mekanizëm demokratik efikas dhe konstruktiv, por vetëm e pengon punën e punonjësve shëndetësorë që janë në vijën parë të lufës kundër pandemisë me Kovid”, thuhet në reagim.

Ndryshe, VMRO-DPMNE-ja opozitare për nesër ka thirrur një protestë kundër minstrit të shëndetësisë, Venko Filipçe, përshkak se siç thonë, ka dështuar në menaxhimin me pandeminë.

Postime të ngjashme

E fundit: Në dasëm mund të ftoni sa të doni mysafir, hiqet dhe ora policore

Zekirija Haxhiu

Borisov ulë tonet: Inkuadrimi i Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE është strategji e Bullgarisë

Zekirija Haxhiu

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 26 gradë

Zekirija Haxhiu

Konferencë “Forcimi i sundimit të Ligjit” në Ballkanin Perëndimor: Mjete të vjetra për rregulla të reja?

Zekirija Haxhiu

Fillon regjistrimi në shkollat e mesme

Zekirija Haxhiu

Vazhdim i seancës së 27 të Komisionit për sistem politik

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...