Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ministrja Balluku: Inceneratorët janë të domosdoshëm

Zhurnal Ads

Qeveria shqiptare është e vendosur të mbështesë ndërtimin e inceneratorëve. Kështu u shpreh sot ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku.

”Inceneratorët janë shumë të rëndësishëm, sepse mjafton të shkosh në Sharrë si ka qenë dhe si është sot. Mjafton të shikosh zonën e Spitallës dhe ta shikosh sot. Mbetjen nuk po hidhen. Akuzat e PD unë besoj, ka organe tashmë. Të vazhdojë në SPAK dhe SPAK mund ta hetojë, PD nuk ka nevojë të na hetojë përmes kutive të ekraneve”, tha ajo.

Nga ana tjetër, Balluku tha edhe se ndërtimi i inceneratorëve është domosdoshmëri për shoqërinë. “Inceneratorët duhen, sepse vjen një kohë se volumet e landfilleve ezaurohen. Landfillet janë ngritur, sepse ka pasur dëgjesa. Ne inceneratorët kanë nisur nga puna dhe do të vijojnë, pavarësisht se çfarë thotë PD-ja”, tha Balluku.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sot nis vaksinimi kundër COVID/ Manastirliu: Fillon me stafet e spitaleve COVID e më pas të moshuarit

S.B.

“Ata blejnë vota, ne nuk marrin dot djersën tonë”, naftëtarët në ditën e 9 të grevës së urisë ende pa zgjidhje

admin

Tetë të arrestuar në orët e fundit në Tiranë, njëri ishte shpallur në kërkim. Ja për çfarë akuzohen

S.B.

Aksident në aksin Lezhë-Milot, një person i plagosur rëndë dërgohet drejt Traumës

S.B.

Aksident fatal në Mamurras -Fushë Krujë/ Pas përplasjes nga makina, 23-vjeçari ndërron jetë rrugës për në spital

admin

Rama uron Krishtlindjen: Zoti bekoftë gjithë shqiptarët

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...