Maqedoni TOP LAJM

Ministrja Carovska për vizitë në shtëpinë e studentëve “Kuzman Josifovski-Pitu” në Shkup

Zhurnal Ads

Shkup, 3 tetor – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot do ta vizitojë shtëpinë e studentëve “Kuzman Josifovski-Pitu” në Shkup.

Carovska do ta realizojë vizitën së bashku me drejtorin e Qendrës shtetërore të studentëve, Dario Nikollovski.

Me vendim të Qeverisë, për shkak të pandemisë me kovid, nën protokolle të posaçme nga Komisioni për sëmundje ngjitëse duhet të hapen shtëpinë e studentëve dhe konviktet, me kapacitete të zvogëluara për vendosje. Studentët për të cilët nuk ka vend në shtëpitë e studentëve, do të duhet të gjejnë vendosje private, ndërsa shteti do t’ua paguajë kompensimin.

Postime të ngjashme

Shpalljen zgjedhjet në BFI

XH,I

Misajllovski: Zaev ta tregojë qëndrimin e tij për Goce Dellçevin dhe për gjuhën maqedone

admin

Ja ku asgjësohen mbeturinat mjekësore nga qendrat e Kovid-19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...