Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ministrja e Jashtme belge në terapi intensive pas infektimit nga Covid

Zhurnal Ads

Ministrja e Jashtme e Belgjikës, 45-vjeçarja Sophie Wilmès, është shtruar në spital dhe ndodhet në terapi intensive, vetëm pak ditë pasi rezultoi pozitive nga Covid 19.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat belge që citojnë zëdhënësen e Wilmes, e cila megjithatë ka sqaruar se gjendja e saj është e qëndrueshme.

Me 10.539 vdekje të regjistruara që në nisje të pandemise,  Belgjika është vendi i dytë në botë me numrin më të lartë të vdekjeve në raport me popullsinë.

Ndërkohë niveli i pozitvitetit tek të gjithë personat e testuar ka arritur në 16,3%  në nivel kombëtar, ndërkohë që Brukseli mban rekordin me 24,5%.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Përfundon protesta kundër Francës nga islamistët në Pakistan

S.B.

Vaksina AstraZeneca aplikon për autorizim në BE

S.B.

Trump: Vaksina fillimisht për amerikanët, më pas për vendet e tjera – kam nënshkruar urdhrin për sigurimin e vaksinës kundër COVID-19

S.B.

Virologu italian: Vaksina Moderna bllokon edhe transmetimin viral

T E

Italia lehtëson masat, ulet niveli i rrezikut nga Covid-19

S.B.

Video/ Rusia lëshon raketën me 10 mijë km/orë, shkatërron objektivin në një largësi 450 kilometra, pamjet

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...