Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ministrja Gjonaj prezanton projektin për kodin e ri penal

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka prezantuar gjatë mëngjesit të kësaj të premteje projektin për kodin e ri penal.

Në fjalën e saj Gjonaj ka theksuar se ky kod i ri penal është bërë nga shumë eksperte dhe se janë marrë në konsideratë shumë legjislacione të ngjashme

“ Sistemi i drejtësisë ka pasur nevojë për një ndryshim në kodin penal. Në këtë projekt për kod të ri penal, janë bashkuar shumë ekspertë për të bërë të qëndrueshëm dhe objektiv.Janë marrë në konsideratë shumë legjislacione të ngjashme. Projekti do t’i nënshtrohet një konsultimi të gjerë me grupet e interest”, është shprehur ministrja Gjonaj gjatë prezantimit të projektit të ri të kodit penal.

Postime të ngjashme

Presidenti Meta në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut: Ju ftoj të gjithëve të mposhtim frikën apo indiferencën dhe të ndërtojmë solidaritetin

Bekim Laçi

Covid-19, mbërrijnë 20 mijë doza AstraZeneca, të dhuruara nga Greqia

Bekim Laçi

Balla: Koha kur politika kishte kompetenca në emërimet në drejtësi ka përfunduar

Bekim Laçi

Komisioni Zgjedhor i PD shpall zyrtarisht rezultatet: Lulzim Basha fitues, ja si u ndanë votat mes 4 kandidatëve

Bekim Laçi

Protesta e maturantëve në Fier, drejtoresha e Arsimit iu bën moral: Këto janë brezat që ne po edukojmë?

Bekim Laçi

Pas Greqisë dhe Italia i mbyll ‘dyert’ shqiptarëve, shtyhen kufizimet deri më 30 Korrik

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...