Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ministrja Haradinaj-Stublla i uroi Letonisë Ditën e Pavarësisë

Prishtinë, 18 nëntor, Zhurnal-ks – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Republikës së Letonisë për Ditën e Pavarësisë.

Në urimin e kryediplomates Haradinaj-Stublla, drejtuar popullit të këtij shteti, theksohet se Republika e Kosovës është e përkushtuar për zgjerimin e bashkëpunimit bilateral dhe diplomatik me Republikën e Letonisë.

Pavarësia e Republikës së Kosovës është pranuar nga Republika e Letonisë më 20 shkurt 2008, ndërsa të dyja shtetet kanë vendosur marrëdhënie diplomatike me njëra-tjetrën më 11 qershor 2008.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...