Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ministrja Stefoska në izolim, anëtar i kabinetit të saj rezulton pozitiv me Covid-19

Shkup, 7 tetor, zhurnal.mk – Ministrja e Kulturës, Irena Stefoska bëri të ditur se anëtari i kabinetit të saj ka rezultuar pozitiv në testimit për COVID-19 dhe se sipas protokolleve ajo ndodhet në vetizolim.

“Obligimet e mia do t’i kryej nga shtëpia deri sa ta bëj testin, që duhet të bëhet në termin sipas protokolleve shëndetësore. Gjatë gjithë periudhës në përpikmëri i respektojnë masat për mbrojtje”, tha Stefoska.

Ajo shtoi se në Ministrinë e Kulturës të gjithë që hynë në ministri mbajnë maska dhe mbahet largësia trupore.

“Shpresoj se do të jemi me shëndet mirë dhe se do të mund të kthehemi në vendet e punës”, tha Stefoska.

Postime të ngjashme

Mihailoski: Me ngritjen e standardit ekonomik, të rinjtë do arrijmë t’i mbajmë këtu të bëjnë të ardhme dhe karierë

T E

Kërkohet paraburgim për dy pjesëmarës në protestën për rastin Monstra

T E

721 raste të reja, 171 të shëruar dhe 7 të vdekur, bilanci nga Covid 19

T E

Digjet një veturë në autostradën Shkup-Veles

T E

Fadil Zendeli kandidat për kryetar komune në Gostivar?

Bexhet Musliu

Kontroll në një objekt hotelierik në Tetovë, arrestohen pronari dhe 18 shtetase të huaja

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...