Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mirçe Axhioski zë vendin e Durlovskit në Parlament

Shkup, 22 tetor – Kandidati për deputet nga rradhët e VMRO-së Mirçe Axhioski i 9 me rradhë nga Struga, pritet që të zë vendin e Igor Durlovski pasiqë ky i fundit paralajmëroi dorëheqjen e tij nga posti i deputetit, shkruan Zhurnal.mk

Pritet që fillimisht Parlamenti të konstatojë dorëheqjen e tij nga posti i deputetit që më pas të pres propozimin e KSHZ-së për emrin e ri në listë që është në pritje nga rradhët e VMRO-së që faktikisht është Mirçe Axhioski që më pas të konstatojë mandatin e tij.

Postime të ngjashme

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...