Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mirçeski rizgjidhet drejtor i SHPPP

Zhurnal Ads

Shkup, 20 tetor – Pece Mirçevski në seancën e sotme në Qeveri është rizgjedhur drejtor i Shërbimit për Punë të Përgjithshme dhe të Përbashkëta.

Në seancën e sotme qeveritare u pranua edhe propozimi i ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, Sasho Tasevski të emërohet drejtor i Byrosë për Siguri Publike.

Kryeministri Zoran Zaev paraprakisht deklaroi se prej sot fillon emërimi i drejtorëve të institucioneve të cilat janë nën kompetencë të Qeverisë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

357 raste të reja, 689 të shëruar dhe 18 të vdekur nga Covid 19

T E

Osmani: BE-ja bëri gabim! Opozita kërkon përgjegjësi për shtyrjen e negociatave

T E

Kapacitetet spitalore, MSH: Vetëm edhe 80 shtretër janë të lirë

T E

Mashtruan gjatë shit-blerjes së makinave të shtrenjta, padi penale për katër persona nga Shkupi

E.E.

Nga nesër për vizitë dy ditore në Shkup qëndron kryeparlamentari turk, Şentop

T E

Qullavkova: Nëse heqim dorë nga e kaluara jonë, Bullgaria mund të thotë se jemi minoritet bullgar

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...