Sport

Mirlind Daku ftohet për herë të parë nga Kombëtarja e Kosovës

Zhurnal Ads

Sulmuesi më në formë i Superligës së Kosovës në futboll, Mirlnd Daku, i cili aktivizohet me Ballkanin, pritet që të ftohet për herë të parë në Përfaqësuesen A të Kosovës të drejtuar nga Bernard Challandes.

Krahas tij, në listë është edhe mesfushori i Akhamt Groznyt Bernard Berisha.

Lajmi u konfirmua nga ndihmësi i Challandesit, Muharrem Sahiti.

“Daku dhe Berisha janë në litrën e gjerë. Tashmë kanë ndeshje dhe shpresojë se nuk do të këtë lëndime që mos të ndryshohet lista. Po presim se si do të shkojë gjendja pasi që jemi edhe në pandemi dhe shpresojë se askush nuk do të infektohet. Ata janë në listë. Sot ose nesër publikohet lista”, ka thënë Muharrem Sahiti.

Daku në 10 ndeshjet e para në Superligë i ka realizuar 17 gola me Ballkanin e drejtuar nga trajneri Ismet Munishi.

Postime të ngjashme

Klopp: Nuk ishte futboll i bukur, por i morëm tri pikët

admin

“Paraqitja më e mirë e sezonit” – Koeman i ngazëllyer me Barcelonën e vet

admin

Barca konsideron shitjen e Ter Stegen, të cilin e kërkon Bayerni

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...