Agjencia Zhurnal.mk

Mish viçi me pana dhe kërpudha

Përbërësit:
200 gr mish viçi
1 lugë gjelle gjalpë
100 gr kërpudha
100 ml pana
kripë
vaj ulliri

Përgatitja:
1 Kaloni mishin e viçit në pak miell. Në një tigan skuqni gjalpin me pak vaj ulliri. Më pas vendosni për të skuqur mishin. Rregullojeni me kripë.
2 Sipër i shtoni kërpudhat. Pas 5 minutash i shtoni edhe panën.
3 I trazoni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!/shije.al

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...