Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Misionari OSBE-së në Kosovë që kalon në Serbi: Do ta keni një mik në Beograd

Jan Braathu nga misioni i OSBE-së në Kosovë do të kalojë në misionin e kësaj organizate për siguri në Beograd. Por, kjo nuk humbje për Kosovën pasi ai tha se “nuk po e humbi një shok, por do ta keni një mik në Serbi”.

“Ne kemi pyetur se çka mund të i’u ndihmojmë, këtu. Të jeni i sigurt se nuk po e humbni një shok, por do të keni një mik në Beograd”, tha ai.

Këto komente i bëri gjatë një takimi me zëvendës-kryeministrin në detyrë, Besnik Tahirin.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Tahiri falënderoi Braathu-n për ndihmën ndaj Kosovës që sipas të dytit në Qeveri ishte mbështetje “pa kursim”.

“Ambasadori Braathu do të mbetet një ndër miqtë dhe një ndër diplomatët, që kanë ndihmuar pa asnjë kursim ndërtimin e institucioneve demokratike në Kosovë dhe sidomos forcimin e partneritetit mes institucioneve të Kosovës dhe partnerëve ndërkombëtar”, tha Tahiri.

Postime të ngjashme

Netanyahu fton Kurtin: Eja të inaugurojmë ambasadën në Jerusalem

T E

Familja e Qerim Kelmendi kërkon nga Prokuroria Speciale zbardhjen e vrasjes

T E

Familja nga Kukësi që strehoi gjatë luftës rreth 50 persona nga Kosova

T E

7,321 raste aktive me coronavirus

S.B.

Vendi rrezikon të zhytet në krizë shkaku i postit të presidentit

S.B.

Sot pritet përmbyllja e rinumërimit të 552 vendvotimeve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...