Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Misteri i qenve me ngjyrë kaltër e hapur

Foto të qenve të rrugës nga një qytet në perëndim të Rusisë, janë bërë virale. Dhe arsyeja është ngjyra e tyre – kaltër e hapur.

Qentë janë fotografuar pranë një fabrike të braktisur para pak vjetëve në qytetin Dzerzhinsk dhe besohet se u është ndërruar ngjyra e qimeve si pasojë e ndotjes kimike, shkruan Daily Mail.

Autoritetet lokale të Dzerzhinskut kanë thënë se kanë nisur hetimet dhe do të marrin kafshët për t’u bërë analiza, pasi fotot kanë ngjallur reagime të mëdha.

Fabrika në Dzerzhinsk, që prodhonte acid hidrocianik, u mbyll para 6 vjetësh për shkak të probleme financiare.

Menaxheri i fabrikës së falimentuar, Andrey Mislivets, mohoi vërtetësinë e fotove, duke thënë se ato janë foto-montazhe.

“Ndoshta qentë ranë në kontakt me mbetjet e disa kimikateve të vjetra dhe u përlyen, e ndoshta ishte sulfat bakri”, tha Mislivets.

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...