Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Misteri i zhdukjes së biznesmenit italian/ Hetuesit e cilësojnë këtë javë vendimtare për….

Mund të jetë një javë vendimtare kjo që sapo ka nisur për të kuptuar se çfarë qëndron pas vdekjes së sipërmarrësit nga Valtiberina, Davide Pecorelli.

Hetimet, të cilat përfshijnë policinë shqiptare dhe atë të Perugia-s, po shkojnë përpara.

Vdekja aksidentale është hipoteza më e cituar nga hetuesit shqiptarë, por ata italiane nuk përjashtohen edhe hipotezat e tjera të vdekjes së dhunshme.

Ndërkohë, sot gjurmët e ADN-së të gjetura në makinë dhe të analizuara në Tiranë do të dërgohen në Itali, ku do të krahasohen me ADN-në e vëllait të Davide, Antonio. Vetëm në këtë mënyrë do të jetë e mundur të sigurohemi që mbetjet e gjetura në makinë i përkasin sipërmarrësit.

E gjithë historia është ende e mbuluar me mister. Pecorelli nuk ka dhënë asnjë lajm për të që nga 6 janari, kur dërgoi mesazhin e fundit.

Më 7 janar, në rrugën Gjegjan-Reps, një distancë e shkurtër nga Puka, u gjet makina e djegur. Vetëm ditën tjetër, u bë e mundur të zbulohej se brenda mjetit kishte mbetje njerëzore, të cilat u dërguan në laboratorin mjeko-ligjor në Tiranë i cili nxjerr ADN-në. Rezultatet e kësaj analize do të dërgohen sot në Perugia ku do të bëhet një krahasim.

Gjurmët shkojnë nga aksidenti në vetëvrasje, por për hetuesit italianë, një krim mund të qëndrojë pas zhdukjes. Një vrasje? Vdekja pas një grabitje? Të gjitha këto janë hipoteza që policia po vazhdon të vlerësojë. Ashtu siç po vazhdon të vlerësojë aktivitetet ekonomike të sipërmarrësit.

Postime të ngjashme

Rama në Liban për riatdhesimin e 19 shqiptarëve

D V

“S’dua të rri më këtu, dua të shkoj në shtëpi”, flet mes lotësh vogëlushja shqiptare në kampin e ISIS-it në Siri

D V

45 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

Mbi 5 mijë turistë vendas e të huaj zgjodhën Thethin në korrik

D V

Video/ Pamjet nga tuneli i Skërficës, Rama: Përfundimi i kësaj vepre infrastrukturore shkurton me 3 orë rrugën nga Tirana në Sarandë

D V

Shqipëria nën ndikimin e të nxehtit afrikan, ja si do jenë temperaturat në fundjavë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...