Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mitingu përmbyllës i PS, Vojo Bregu denoncon

Pasditen e enjtes, Partia Socialiste ka zhvilluar fushatën përmbyllëse për zgjedhjet parlamentare në sheshin “Skënderbej”.

Paralelisht ka zhvilluar mbylljen edhe Partia Lëvizja Socialiste për Integrim në sheshin “Nënë Tereza”.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, kandidati i LSI për deputet Vojo Bregu ka denoncuar se punonjësit e administratës janë detyruar që të bëhen pjesë e mitingut.

Sipas Bregut, pavarësisht motit me shi, pjesëmarrësit te LSI ishin të shumtë.

“Disa miqtë e mi që punojnë në administratë më kanë dërguar mesazhe dhe më kanë thënë që i kanë detyruar të jenë aty.

Unë vajta para se të bëhej mitigu dhe po diskutonin nëse do bjeri shi apo jo. Unë thash shpresoj të bjerë se aty do të shohim se kush do vij. Imagjino ata erdhën me shi, lëre se çfarë do kishin bërë pa shi”, tha ai./abcnews.al

Postime të ngjashme

BE-ja e përçarë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë – të shfrytëzohet qeveria teknike në Sofje!

R Zh

Boiken Abazi kërkon shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve dhe rivotimin në të gjithë qarkun e Tiranës

N E

Mbi 585 mijë vaksinime janë kryer deri tani në Shqipëri

N E

Misioni Amerikan në OSBE: Zgjedhjet e 25 prillit të mirëorganizuara dhe në mënyrë transparente

N E

Shqipëria në 24 orët e fundit regjistron 67 raste të reja me Kovid-19

N E

Komisioni Evropian: Shqipëria mund të nisë bisedimet me BE-në edhe pa Maqedoninë e Veriut

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...