Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mitko Jançev fton në protestë para selisë së VMRO-së për dorëheqjen e Mickoskit

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Kryetari aktual i komunës së Kavadarcit dhe ish-nënkryetari i VMRO-DPMNE, Mitko Jançev ka bërë thirrje për protestë më 2 nëntor para selisë së VMRO-DPMNE-së për dorëheqjen e kreut aktual të kësaj partie, Hristijan Mickoski.

Jançev këtë njoftim e ka bërë përmes rrjeteve sociale, duke nënvizuar se Mickoski ka humbur zgjedhjet e fundit dhe se ai duhet të ikë nga kreu i partisë.

Protesta është thirrur më 2 nëntor në mesditë para selisë së partisë më të madhe opozitare. Jançev është pjesë e një grupimi për reforma në VMRO-DPMNE që kërkon kongres të ri partiak.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

LSM-ja kërkon që DAP-i përmes pagesës së detyrueshme të sigurojë paga për punëtorët e dëmtuar

E.E.

VMRO-DPMNE: Zaevin do ta gjykojë populli në zgjedhje

E.E.

Dy nxënës nga Karposhi të infektuar me Covid-19, dy klasa dhe dy mësimdhënëse në izolim

T E

Moti sot në Maqedoni

Z H

Gati dyfish është ulur numri i vrasjeve në Maqedoni të Veriut

Z H

Konfirmimi i gjendjeve të jashtëzakonshme, Maksuti: Vendim kushtetues, opozita gabon

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...