Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mitreski: Opozita në Parlament bllokon gjithçka që është në interes të qytetarëve

Shkup, 25 dhjetor, zhurnal.mk – VMRO-DPMNE dhe opozita në Parlament bllokojnë gjithçka që është në interes të qytetarëve, akuzoi Jovan Mitreski, koordinatorë i grupit parlamentar i LSDM-së dhe koalicionit, transmeton Zhurnal.

“VMRO-DPMNE mbrëmë këmbngulën të bllokojnë ligje me rëndësi për qytetarët, ndërsa një nga ato ishte edhe zgjidhja ligjore me të cilat gjobat për organizatat invalidore ulen, ndërkohë vendoset edhe paralajmërim para dënimit. Tërë ditën kanë folur bukfalisht për gjithçka, përvec për Ligjin, përvec për atë se dënimet do të ulen dhe do të vendoset paralajmërim para dënimit. Ja aq VMRO-DPMNE mendon për qytetarët, aq mendojnë për kategoritë e prekura”, tha Mitreski.

Mitreski mes tjerash tha se njejtë si mbrëmë, VMRO-DPMNE është sjellur edhe për miratimin e Buxhetit për 2021 kur e lëshuan sallën duke menduar se nuk ka kuorum, se Buxhetin për vitin e ardhshëm nuk do të mund ta sillnim.

“VMRO-DPMNE por edhe Alternativa, Aleanca për Shqiptarët dhe E majta ishin të gatshëm ta lënë shtetin so financim të përkohshëm. Opozita ishite e gatshme ta cënon pagesën e subvencioneve për bujqit, pagesën e shtesave të fëmijëve, rritjen e pagave për mjekët etj”, tha mes tjerash Mitreski.

Postime të ngjashme

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

Alarmojnë mërgimtarët me dokumentacion të skaduar, përmes postës nuk mund të nxjerin të ri

T E

Milososki: Bujar Osmani mund të ndryshojë statutin e BDI-së, jo Kushtetutën e Maqedonisë

R Zh

“Miqtë e Sharrit”/Hidrocentralet dëmtojnë natyrën

T E

Mickoski nga Klinika Infektive: Nuk ka pakt me krimin dhe kriminelët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...