Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mitreski: VMRO-DPMNE punon kundër qytetarëve dhe Parlamentit

Shkup, 1 dhjetor, zhurnal.mk – Koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitreski në konferencë për media deklaroi se Mickoski dhe VMRO-DPMNE nuk dëshirojnë një Pralament funksional dhe vazhdojnë me destruktivitetin e tyre të punojnë direkisht në dëm të qytetarëve, transmeton Zhurnal.

“Të etjen e javës së kaluar kur kaloi koha e për izolim të deputetëve që kanë qenë pozitiv me coronavirus mbajtëm seancë pa prani të opozitës. Seancë e cila e bojkotoi opozita për shpresë të rreme se nuk do të sigurojmë kuorum. Në atë seancë votuam nevojën për sjellje të ligjeve të rëndësishme. Të rëndësishme për qytetarët që janë të lidhura me masat ekonomike për ballafaqimin me pasojat nga covid”, tha mes tjerash Mitreski.

Postime të ngjashme

ASH-AAA: Tërheqim amandamentet pasi të zyrtarizohet se VMRO i ka tërhequr nga ligji për shtetësi

B L

Rasti “Thesari”: 8 vite burg për Sasho Mijallkov

Z H

Sindikalistët thërrasin në protestë, të drejtat shkelen edhe në kohë pandemie

B L

Dorëzohet VMRO-DPMNE: Tërheqë amandamentet për ligjin për shtetësi

Z H

Ivanovska paralajmëron se do ta paraqesë në polici finansiare Dragi Rashkovskin

Z H

Mickoski uron muslimanët me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...