Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mitrevski: Deputetët e LSDM-së respektojnë protokollet kundër coronavirusit

Zhurnal Ads

Shkup, 29 tetor, zhurnal.mk – Të gjithë deputetët nga grupi ynë parlamentar respektojnë protokollet e punës të përshkruara nga Komisioni për Shëndetësi, tha për MIA koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitreski.

“Grupimet e vetme janë në seancat e trupave punues dhe seancat plenare, por edhe atje masat respektohen vazhdimisht në drejtim të matjes së temperaturës, mbajtjes së maskave, mbajtjes së distancës, dezinfektimit të sallave çdo dy orë”, tha Mitreski.

Ndërsa nëse një deputet duhet të shkojë në izolim, siç theksoi ai, institucionet kompetente vendosin sipas anketave të kryer me personin pozitiv për virusin.

“E njëjta gjë që vlen për të gjithë qytetarët, vlen edhe për deputetët”, shtoi Mitreski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sashko Nikollov edhe zyrtarisht kryetari i ri i Komunës së Shtipit

E.E.

Komisioni Evropian për skandalin me Erasmus plus: Harxhimet e parregullta duhet të kthehen

Z H

Hyjnë në fuqi masat e reja, kafenetë dhe restorantet do të punojnë deri në ora 18:00

Z H

Ministrat e çuditshëm të Qeverisë në Shkup!

D J

Filipçe: Filluam bisedime me Lonçar për detajet teknike dhe kohën e dërgesës së vaksinave

T E

Tjetër rast me korona virus në një çerdhje në Manastir

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...