Maqedoni TOP LAJM

Mitsotakis: Ekziston marrëveshje mes vendeve evropiane që mos ketë karantinë të dytë

Zhurnal Ads

Athinë, 3 tetor – Të vendosësh maskë nuk është një deklaratë politike, por një akt i vetëmbrojtjes dhe i solidaritetit, thotë kryeministri Grek

“Unë mendoj se ekziston një marrëveshje e përgjithshme midis vendeve evropiane, që është shumë e vështirë, pothuajse e pamundur të shkosh në një karantinë të dytë të plotë,” tha Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis gjatë pjesëmarrjes së tij në Forcën e Demokracisë në Athinë 2020 në një diskutim me profesorin, shkrimtarin dhe historianin izraelit Yuval. Noa Harari.

Mitsotakis foli në detaje dhe gjerësisht rreth asaj se si Greqia është marrë dhe po merret me pandeminë, duke thënë se tani, kur është e nevojshme, po fut karantinat lokale dhe po kryen teste masive.

Postime të ngjashme

Alarmante/393 të infektuar, 4 të vdekur e 90 të shërruar, ja bilanci i frikshëm me Covid 19

T E

Mbi 80 dyqane në QTQ janë të mbyllura, jepen me qira pa pagesë nuk mund t’i paguajnë as faturat

T E

Mesazhi i Mickoskit nga Kumanova

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...