Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mitsotakis: Procesi i vaksinimit po ecën mirë, nuk kemi dështime

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është i kënaqur me ecurinë e deritanishme të procesit të vaksinimit në vendin e tij. Ai deklaroi për mediat greke se deri tani Greqia nuk ka hasur pengesa në këtë proces.

“Tani jemi në fund, e dimë që jemi në fund. Ne e dimë që vaksinat funksionojnë dhe e dimë që sa më shumë të vaksinojmë, aq më shpejt do ta lëmë aventurën pas. Deri tani jemi të kënaqur, por ecën mirë, nuk kemi dështime.”

Ai shpjegoi edhe pasaportën e vaksinimit, të propozuar nga Greqia për të udhëtuar. Sipas Mitsotakis, kjo bëhet për të lehtësuar lëvizjen e atyre që janë të vaksinuar. Kreu i qeverisë greke pret një “bum” turistësh këtë vit.

Postime të ngjashme

Vaksina ruse ‘Sputnik V’, problemi më i ri i Italisë

D V

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga zjarret në Turqi

D V

Erdogan: Vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e 14 zjarreve pyjore

D V

Zjarre në Itali, Spanjë dhe Turqi

D V

Ekspertët në SHBA rekomandojnë që gratë shtatzëna të vaksinohen kundër COVID-19

D V

Në SHBA rekomandohet vaksinimi kundër COVID-19 i grave shtatzëna

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...