Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mjegull në Krushevë dhe në zonat malore Gjavato dhe Presekë

Krushevë, 9 janar – Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa nëpër rrugë të lagështa. Shi i dobët bie në zonat malore Bukovë dhe Pletvar ndërsa dukshmëri të zvogëluar deri në 50 metra për shkak të paraqitjes së mjegullës ka në Krushevë dhe në zonat malore Gjavato dhe Presekë.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar, respektimin e sinjaleve të përcaktuara të komunikacionit e veçanërisht drejtim të automjetit me kujdes, posaçërisht në rrugët nëpër gryka, ku ka paraqitje të mjegullës në mëngjes dhe mundësia e rrëshqitjes së dheut. Kjo vlen veçanërisht për pjesët rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Postime të ngjashme

“Erdhi koha” – Ahmeti i bën thirrje diasporës të regjistrohen online

Z H

Policia ndalon dasëm me 300 mysafir, padi penale për organizatorët

Z H

Vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik”

Bexhet Musliu

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z H

Fillon regjistrimi i mërgimtarëve, diplomatëve, të burgosurve dhe të pastrehëve

Z H

Grupi i deputetëve i vazhdojnë bisedat për ndryshime ose për Rregullore të re të Kuvendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...