Kosovë

Mjekët gjermanë nisin punën në QKUK së bashku me mjekët nga Kosova

Zhurnal Ads

Një ekip i mjekëve gjerman nga Instituti “Robert Koch” kanë filluar punën në Klinikën Infektive, ku do të ndihmojnë mjekët kosovarë për menaxhimin e rasteve me Covid-19.

Shefi i pranimit në Klinikën Infektive Dr. Gëzim Morina, ka njoftuar se mjekët gjermanë iu janë bashkuar në klinikë.

Infektologu Gramoz Bunjaku ka shkruar në një postim në Facebook se bashkë me mjekët gjermanë kanë diskutuar sfidat e pandemisë dhe për gjendjen aktuale.

Mjekët gjermanë do të ndihmojnë institucionet kosovare për menaxhimin e pandemis.

Postime të ngjashme

Serbia shkel marrëveshjen e Washingtonit, falenderon Angolën që nuk po e njeh Kosovën

admin

Gjykata e Apelit kthen në rigjykim rastin e Meliza Haradinaj Stublla

admin

Selimi: Luftën e fillova me Adem Jasharin, e përfundova me gjeneralin e NATO-s Veslli Clark

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...