Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mjeku Artan Koni i bashkohet Nismës “Thurje”, kandidon në Durrës…!

Kane nisur pergatitjet dhe perzgjedhjet per deputete ne fushaten “Thurje” ku vete kreu i nismes Endri Shabani ka zbuluar disa prej emrave me te njohur ne Shqiperi. Tashme jemi mesuar edhe nga personazhet e tjere qe perpos karrieres si mjek preferojne te behen pjese e politikes. Per vendin tone nuk eshte dicka e re. Ne perzgjedhjen e kandidaturave per deputete ne qarkun e Durresit do te jete D.Artan Koni, i cili po jep kontributin e tij ne kete nisme politike, ku dikur ka qene nje levizje sociale. Edhe pse te perfshire ne nje lufte te veshtire nga pandemia, kjo se ka penguar aspak qe Dr Koni te jete gjitheperfshires, si ne mjekesi, ashtu edhe ne politike. Korrektesia dhe suksesi ne mjekesi kane krijuar zhurme kohet e fundit, si nje hulumtues ne situaten e krijuar por dhe sherimit te pacienteve. Ai gjithmone ka qene nje ze kritik persa i perket shendetsise ne vendin tone. Shendetesia ka shume problematika, por ai i jep shprese per nje zgjidhje sa me te shpejte, duke bere te mundur decentralizimin e shendetsise. Nje nderthurje mjeko-politiko ne kete levizje qe sapo ka nisur luften e saj ne politike, por dhe nje zgjidhje e plotesuar per ti dhene vendit tone nje fryme positive ne te ardhmen.

Postime të ngjashme

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

D V

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Situata e Covid 19 në vendin tonë; Rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, reagon Manastirliu: Vaksinimi, arma më e fuqishme

D V

Rama pas aksidentit në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese për humbjen e vëllezërve dhe motrave nga Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...