Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mjeku gjerman paralajmëron për valën e tretë të koronavirusit

Zhurnal Ads

Mjeku gjerman Stefan Kluge ka paralajmëruar se do të mund të vinte deri të “efektit jo-jo”, e ngjashme me atë të dietave – në rastin e coronavirusit.

Gjatë një interviste dhënë për Hamburger Abendblat, Kluge tha se pret që së shpejti të ndodh edhe vala e tretë e coronavirusit.

“Do të shohim efektin jo-jo kur tani të fillojnë të bien numrat dhe të vjen deri te lehtësimi i masave. Frikësohem që qytetarët sërish nuk do të jenë të vëmendshëm”, ka paralajmëruar ai.

Pas valës së parë në pranverë, numrat e coronavirusit me kalimin e muajve filluan të bien, por tani sipas Kluges në një gjë të tillë nuk duhet llogaritur.

“Gjatë dimrit njerëzit për shkak të temperaturave të ulëta qëndrojnë më shumë në ambiente të mbyllura. Jam i brengosur se do të ndodh vala e tretë – përkatësisht duhet të kalojmë sërish nëpër një gjë të tillë”, ka shtuar Kluge.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Banka qendrore e Zelandës së Re thotë se sistemi i saj i të dhënave ishte prishur

T E

Joe Biden frikësohet se mund të jetë ekspozuar ndaj COVID-19, pasi Trump rezultoi pozitiv

admin

Shkon në 26 numri i viktimave në Turqi dhe ishullin grek, Samos

T E

Ivanka Trump nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e Joe Biden

S.B.

Pompeo bën vizita të pashembullta në vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor dhe Golan

T E

Po kryeson në garë/ Biden del në konferencë dhe flet si fitimtar: Do punoj fort dhe për ata që s’më kanë votuar

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...