Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mjeku nis dëshminë në gjyq teksa operonte pacientin

Një mjek në Sacramento të Kalifornisë i është bashkuar një seance gjyqësore përmes Zoom-it, teksa vetë ishte në sallë, duke operuar një pacient.

Scott Green ishte i veshur me veshje kirurgjike në momentin që u paraqit në seancën gjyqësore përmes Zoom.

Ai nisi të dëshmonte përpara gjykatësit ndërsa po kryente një operacion në një sallë spitali.

Teksa gjyqtari e pyeti përse po e bën këtë gjë, mjeku i tha të mos shqetësohej pasi një tjetër kirurg ishte duke e ndihmuar në ato momente.

Megjithatë, gjyqtari e konsideroi të pavend dhe të papërshtatshme të gjithë skenën dhe për këtë arsye vendosi ta shtyjë seancën.

Ndërsa gjyqtari ripërsëriti se kjo do të ishte e papërshtatshme dhe e dëmshme për sigurinë e pacientit.

Postime të ngjashme

Jens Stoltenberg: NATO vendos rreth anëtarësimit të Ukrainës

N E

Joe Biden i propozon Vladimir Putinit takim të nivelit të lartë

N E

SHBA do të rrisë numrin e forcave ushtarake në Gjermani

N E

OBSH: Fundi është ende larg! Pandemia, megjithatë, po mbahet nën kontroll

S.B.

Pezullohet vaksina Johnson&Johnson/ Të vaksinuarit pësuan mpiksje të gjakut në SHBA

S.B.

Afganistan, 5 ushtarë të vdekur nga sulmi i talebanëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...