Agjencia Zhurnal.mk

Mjeku Trajkovski, Filipçes: Kjo është lakërdi, dikush duhet të përgjigjet!

Mjeku nga Spitali i Manastirit, Bobi Trajkovski përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar me një porosi ndaj Ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe pasi që pas 4 ditëve u kuptua se një pacient nga reparti intern në Spitalin në Manastir ka qenë pozitiv me coronavirus, transmeton Zhurnal. Gjatë periudhës përderisa janë pritur rezultatet, i infektuari ka qenë në kontakt me personelin e spitalit.

“I nderuar kolegë, Ministër Filipçe. Katër ditë kemi pritur rezultate për një pacient në repartin intern, tani në këto orë të vonshme të kuptojë se është pozitiv me Covid-19. Nuk do të qetësohem dhe ta pranojë këtë lakërdi. Lirisht mundeni tmë dënoni sa të doni, por të paaftit ti ndërrosh menjëherë. Ndjejë shumë vrerë dhe revolt që nuk përshkruhet”, ka shkruar mjeku Trajkovski.

Почитуван колега и Министер Венко. Четири дена чекавме резултати за лежечки пациент на интерно одделение, за сега во…

Posted by Bobi Trajkovski on Wednesday, April 15, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...