Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mjetet për dekorimin e Çairit për fundvit alokohen për qëllime humanitare

Shkup, 19 nëntor – Zhurnal.mk – Mjetet e parapara për zbukurimin e komunës me rastin e festave të fundvitit, alokohen për qëllim humanitarë!

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nga mbledhja e realizuar sot me kabinetin dhe bashkëpunëtorët e tij, propozoi alokimin e mjeteve të cilat janë të parapara për zbukurimin e komunës me rastin e festave të fundvitit ti dedikojë për një qëllim human.

Së shpejti, Këshillit të Komunës do ti propozohet, që mjetet e parapara ti alokohen blerjes së një makine auto-ambulancë e cila do ti dhurohet Poliklinikës “Bit Pazar”, me çka do të kontribuohet edhe në luftën ndaj vurusit COVID-19!

Postime të ngjashme

Një i burgosur nga Nagoriçani i Vjetër është gjetur i vdekur në burgun “Kshanje”

R Zh

Mbi 10 mijë maqedonas marrin dozën e dytë të vaksinës ndaj COVID-19 në Serbi

R Zh

VMRO-DPMNE: Pasaportat iu dhanë mafiozëve botërorë

R Zh

Filipçe: Është evidentuar edhe një pacient me llojin indian të coronavirusit

R Zh

Takim i presidentit Pendarovski me Patriarkun ekumenik Bartolomeu

R Zh

Një nga kompanitë më të mëdha botërore për patundshmëri Re/Maks fillon me punë në tregun e Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...