Mkhitaryan: Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën

Henrik Mkhitaryan e ka filluar mirë ndeshjet parasezonale.

 

Ish-mesfushori i Manchester United, Henrik Mkhitaryan po kalon një formë të mirë në ndeshjet parasezonale tek Roma nën urdhërat e Jose Mourinhos.

Ai në një intervistë ka shprehur optimizmin e tij për sezonin e ardhshëm duke t hënë se skuadrat që duan ta fitojnë Scudetton duhet të mbarojnë punë me Romën fillimisht.

“Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën, do të jetë një kampionat i ekuilibruar sepse ka skuadra që duan ta fitojnë”, tha ai.

“Është vështirë për të gjithë, ne kemi një skuadër të mirë dhe e dimë se ku duam të arrijmë”, shtoi ai.

“Pa bërë parashikime po mendoj për ndeshjen e radhës, miqësorja ndaj Sevillës. Por e përsëris, kush dëshiron ta fitojë Scudetton do të ketë punë me Romën, duam t’i bëjmë gjërat konkretë dhe jo të ëndërrojmë”, deklaroi Henrik Mkhitaryan.

Related posts

I disponuar dhe i gatshëm për të pozuar me tifozët, Ronaldo kthehet në stërvitje te Juventusi

D V

UEFA me dorë të hekurt ndaj Hungarisë për shkak të sjelljeve të tifozëve

D V

Muci asiston, Kastrati shënon – Legia merr fitore ndaj Spartak Moskës falë dyshes shqiptare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com