Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Modestia mbi të gjitha, Rita Ora shijon shëtitjen me biçikletë rrugëve të Sydneit shoqëruar nga aktori i njohur Russell Crowe

Këngëtarja shqiptaro-britanike, Rita Ora ka kaluar kohë në Australi për të përmbushur angazhimet e saj për spektaklin e talenteve “The Voice Australia”.

Dhe të mërkurën, ishte aktori australian dhe ylli i Hollywoodit, Russell Crowe, i cili i tregoi asaj pamjet e Sydneyt gjatë një udhëtimi me biçikletë rreth portit.

Russell, 57 vjeç, dhe e dashura e tij amerikane, Britney Theriot, 30 vjeçe, e morën Ritën për një shëtitje me biçikleta nëpër qytet, shkruan DailyMail.

Këngëtarja e hitit “Anywhere” dukej e përsosur me një bluzë të zezë dhe geta të po së njëjtën ngjyrë.

Ajo tregoi një nxirje të errët në shëtitje, e cila u theksua nga shtresat e argjendta të arit rreth qafës dhe duarve të saj.

Rita gjithashtu kishte vendosur një palë syze dielli të zeza dhe një kaskë motorike të bardhë, duke e vendosur sigurinë në radhë të parë.

Ajo i grumbulloi sendet e saj në një çantë të zezë të markës “Nike”, të cilën ajo e mbante në shpinë.

Russell ndërkohë zgjodhi një ansambël sportiv i cili përbëhej nga një këmishë e zezë Polo Ralph Lauren, pantallona të shkurtra të zeza dhe atlete të zeza.

Ai tregoi mjekrën e tij të ashpër në shëtitje.

E dashura e tij e re Britney tregoi vijën e saj të trupit në një palë geta të shtypura dhe një bluzë sportive.

Treshja kënaqej duke udhëtuar rreth limanit të Sydneyt dhe dukeshin në humor të mirë ndërsa bënin aktivitet fizik së bashku.

Russell mori detyrën ditën dhe i drejtoi vajzat përreth, duke u treguar atyre pamjet e qytetit.

Sipas The Daily Telegraph, “The Voice Australia” ka përfunduar zyrtarisht xhirimet.

Finalja u xhirua të dielën në Carriageworks në Sydney, me trajnerët: Rita Ora, Guy Sebastian, Keith Urban dhe Jessica Mauboy të pranishëm.

Muajin e kaluar, Rita zbuloi se sa e lumtur ishte që u bashkua me formacionin e konkursit të talenteve që do të transmetohet në Channel Seven.

“Unë jam vërtet mirënjohëse që jam ftuar këtu për të qenë pjesë e ‘The Voice’ këtë vit”, tha ajo në atë kohë.

“Mezi pres që të jem në gjendje të mentoroj talentin mahnitës këtu”, shtoi ajo.

“Australia është shtëpia e disa muzikantëve dhe partnerëve të mi të preferuar me të cilët kam pasur ndonjëherë kënaqësinë të punoj”, ka thënë këngëtarja shqiptare.

Rita më parë ishte një trajnere në versionin britanik të “The Voice” në vitin 2015, dhe gjithashtu ka mbajtur role të ngjashme në spektaklet “X Factor” dhe “The Masked Singer”.

Ndërkohë Russell është duke u pikëlluar vdekjen e babait të tij, John Alexander Crowe.

Russell zemërthyer njoftoi vdekjen e babait të tij të martën e kaluar, duke e përshkruar atë si ‘njeriu më i butë’ në një seri postimesh në Twitter.

John vdiq në një fluturim rajonal Qantas nga Sydney për në Coffs Harbour, pavarësisht se ekuipazhi i linjës ajrore u përpoq shumë ta mbante gjallë.

Postime të ngjashme

U përfol se dhuratën romantike buzë detit ia bëri Capital T, reagon Adrola Dushi

Dafina Vidishiqi

Ramë Lahaj vazhdon performancat nëpër vende të ndryshme, kësaj radhe ngjitet në skenën e ‘Royal Opera House’ në Londër

Dafina Vidishiqi

Butrint Imeri publikon këngën “Dujëm”

Dafina Vidishiqi

Dafina dhe Dj Geek më të lumtur se asnjëherë më parë

Dafina Vidishiqi

Samanta me vallëzim provokues në videoklipin e ri

Dafina Vidishiqi

Luana Vjollca i ngacmon ndjekësit i fton të luajnë “Golf”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...